+90 545 361 62 62 info@enuygunsaglik.com

Whatsapp Canlı Destek

Doğum sigortası nedir?

Doğum sigortası hamilelik süresince anne ve bebek sağlığı için yapılması gereken rutin kontrolleri, tetkikleri ve normal ve sezaryen doğuma dair tüm masrafları karşılayan teminat türüdür.

Doğum sigortası nedir?

Doğum sigortası hamilelik süresince anne ve bebek sağlığı için yapılması gereken rutin kontrolleri, tetkikleri ve normal ve sezaryen doğuma dair tüm masrafları karşılayan teminat türüdür.

 

Dikkat edilmesi gerekenler:

·Doğum paketi sağlık sigortaları teminatları arasında yer almaktadır bu yüzden bu teminattan faydalanmak için Özel Sağlık Sigortası(ÖSS) veya Tamamlayıcı Sağlık Sigortası(TSS) poliçelerine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bu poliçelerden birine sahipseniz doğum teminatını poliçenize ekletmeniz gerekmektedir.

 

Ne zaman yapılmalı:

·Doğum sigortası yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, hamilelik süreci başlamadan önce bu teminatı yaptıracağınız sağlık poliçenize ekletmektir

 

Doğum Sigortası Teminatları Nelerdir?

Doğum sigortasının kapsamı, poliçede yazan limit ve teminatlara göre değişiklik gösterir, ancak genel teminatlar şunlardır:

 

·Gerekli tahlil ve testler: Hamilelik sürecinde yaptırmanız gereken kan tahlili, idrar tahlili, ultrasonografi ve şeker testleri ile aylık olarak yapmanız gereken doktor muayenesi ve rutin kontrolleri, kısaca gebelikte ihtiyaç duyduğunuz sağlık kontrollerini kapsar.

·Doğum ve ameliyat: Gebelik sürecinin sonunda oldukça yüklü masraflardan biri olan doğum ve ameliyat operasyonları da doğum teminatı kapsamındadır. Ayrıca söz konusu teminat, doğum sırasında meydana gelecek bir hastalığın masraflarını da karşılar.

·Doğum sonrası hastalıklar: İsterseniz doğumdan sonra bebeğinin yakalanabileceği hastalıklar için de ek bir teminat satın alabilir; gerektiğinde kuvöz kullanımı, sarılık testi gibi çok sayıda doğum sonrası hastalık ve duruma karşı bebeğini koruyabilirsiniz. Doğum sigortası hamilelik muayeneleri, doğum ve eğer varsa bebeğin ilk muayenesini karşılar. Bebeğiniz doğduktan sonra genel sağlık hizmeti alabilmesi için bebek sağlık sigortası yaptırmak gerekir.

Diğer İçerikler